Aktualności

Nowa grupa w WCK Międzylesie czyli Ceramiczna Przygoda

Ceramiczna Przygoda
Warsztaty ceramiczne dla dzieci 5-8 lat. Jeśli rodzice również mają ochotę lepić z dzieckiem, to zapraszam - można tworzyć rodzinnie. Podczas zajęć będziemy wygniatać, wałkować, odciskać, wykrawać, zdobić, dekorować oraz szkliwić, a co najważniejsze twórczo spędzimy czas. Każde zajęcia to nowy temat, czasem „tradycyjny” – miseczki czy kubeczki, a czasem bajkowy lub projektowy i pobudzający wyobraźnię taki jak choćby… fantastyczne stworzenia lub meble przyszłości. Glina to świetny materiał do ćwiczenia rączek dla dzieci z problemami z motoryką małą. Zapewniamy potrzebne do pracy narzędzia, glinę, szkliwa, angoby, wypały, oraz dobrą zabawę.

Dni Otwarte w Pracowni Glina i Wałek w Wawrze

Zapraszam Dzieci i Dorosłych na Otwarte warsztaty ceramiczne w pracowni w Międzylesiu. Podczas zajęć dowiecie się, na czym polega praca ceramika, zanurzycie ręce w glinie i ulepicie swoje pierwsze dzieło.

Kids Design czyli dzieci projektują

Najczęściej słowo projekt kojarzymy z domem lub pomysłem na wykończenie wnętrza. Tak naprawdę projektuje się wszystko – począwszy od czcionek, poprzez wszelkiego rodzaju opakowania, okładki książek, meble, ubrania czy smartfony, rowery, samochody i inne urządzenia technologicznie skomplikowane. Prowadząc warsztaty ceramiczne mamy możliwość pracy z niezwykle przyjaznym, łatwym w formowaniu materiałem, który jest idealny do tworzenia wszelkich projektów.

1,2, 3... Wakacje!

Tym młodszym i tym nieco starszym Ceramiczkom, Ceramikom oraz rodzicom i przyjaciołom Gliny i Wałka życzę wakacji pełnych słońca, uśmiechu, odpoczynku od pracowitego roku szkolnego, spokoju, cen sprzed inflacji oraz błogiego lenistwa. Dziękuję za rok udanej współpracy, dzieciom gratuluję wytrwałości, kreatywności i nieoczywistych pomysłów, a Dorosłym dzielnego mierzenia się z kurinuki, przepróchą czy mocha diffusion, dystansu, przyzwoitej krzywej wypału i przynajmniej prób pracy w trybie #slow.
Grubo ponad 4 tony gliny zmieniliście się w najróżniejsze, zadziwiające, bajecznie kolorowe wyroby.
Zapraszamy do zapisów jak zwykle we wrześniu 😊.
Formularze będą dostępne tu: https://glinaiwalek.pl/zapisy.html
 
A tymczasem...
wspaniałych wakacji ☀️🚀😎 i do zobaczenia.
Na zdjęciu prace Przedszkolaków.

Nowa grupa ceramiczna czyli Глина і валик - нова група :-)

Zapraszam serdecznie Uczniów I Uczennice z Ukrainy, nowych mieszkańców naszej dzielnicy (Wawer) na bezpłatne warsztaty ceramiczne. Będzie można poznać nowych kolegów i koleżanki, spędzić twórczo czas, ulepić coś z gliny i trochę się pośmiać. Będziemy się porozumiewać po polsku, ukraińsku, angielsku, rosyjsku, a w razie czego zostają nam podstawowe narzędzia ceramików czyli ręce.

Sezon grzewczy 2022

Wystarczy kliknąć grafikę, aby zorientować się, co Was czeka na kolejnych warsztatach. W sezonie zimowym wyruszymy na poszukiwania najciekawszych kaktusów czyli czeka nas podróż na Wyspy Kanaryjskie, Będziemy tworzyć złote myśli lub stare suchary - transfer na glinie, poszukamy dziur w całym oraz stworzymy naczynia wypalane potem na wysoką temperaturę. Trzymajcie kciuki, aby nic nie pokrzyżowało nam planów :-).

Idą Święta, idą Święta...

Siły, zdrowia, zwolnienia, odpoczynku, małych przyjemności, zapachu lasu, wytchnienia, skrzypiącego śniegu pod nartami, spacerów po nieodkrytych szlakach, uśmiechu, miłości, spotkań z najbliższymi, nieustannej radości z pasji do tworzenia życzy


Pracownia Glina i Wałek

Cennik 2022/23

Na początku roku szkolnego zarówno w szkołach jak i w pracowni organizowane są warsztaty pokazowe. Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia regularne jak i okolicznościowe płatne są wedle obowiązującego CENNIKA (kliknij, aby dowiedzieć się więcej). Wszystkie prace po warsztatach są wypalane i stają się własnością autorów.

Prace przechowywane są maksymalnie do 3 miesięcy. Jeżeli w tym czasie nie zostaną odebrane, to czeka je niestety przemiał.

Dlaczego warto lepić z gliny?

Udział w zajęciach artystycznych w dzieciństwie prowadzi do innowacji w wieku dorosłym. Ceramika nadaje  się idealnie do szukania nietypowych rozwiązań. Na warsztatach jabłko bywa niebieskie, a słoń może mieć 3 trąby, na dokładkę schowane w podręcznej walizce, projekt domu może przeczyć zasadom grawitacji, a naczynia niekoniecznie muszą być projektem skrojonym dla naszej cywilizacji. Celem warsztatów ceramicznych dla dzieci nie jest ulepienie dzieła doskonałego, ale sam proces kreacji. Nawet jeśli w przyszłości Ci młodzi Ceramicy i Ceramiczki będą się zajmowali zupełnie innymi rzeczami niż glina, to kreatywność, którą w sobie rozwiną w młodości, będzie im uławiać szukanie nowych, nieszablonowych ścieżek i rozwiązań w dowolnym zawodzie.