Aktualności

DNI OTWARTE W PRACOWNI - WRZESIEŃ 2023

Zapraszam serdecznie Dzieci i Dorosłych na otwarte warsztaty ceramiczne w pracowni w Międzylesiu. Podczas zajęć dowiecie się, na czym polega praca ceramika, zanurzycie ręce w glinie i ulepicie swoje pierwsze dzieło.
Kliknij zdjęcie lub tytuł, aby przeczytać więcej.

Cennik 2023/24

Na początku roku szkolnego zarówno w szkołach jak i w pracowni organizowane są warsztaty pokazowe. Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia regularne i okolicznościowe płatne są wedle obowiązującego CENNIKA (kliknij, aby dowiedzieć się więcej). Po warsztatach wszystkie prace są wypalane i stają się własnością autorów.

Prace przechowywane są maksymalnie do 3 miesięcy. Jeżeli w tym czasie nie zostaną odebrane, to czeka je niestety przemiał.

Kserografia - warsztaty przenoszenia fotografii na ceramikę

Kserografia daje dużo radości i pozwala łączyć pasję do ceramiki z zacięciem do fotografii, gdyż umożliwia obijanie swoich ulubionych zdjęć na ceramice. Fotografie przeniesione na surową glinę są monochromatyczne, ale posiadają niepowtarzalny urok i klimat.
Kliknij zdjęcie lub tytuł, aby zobaczyć więcej.

Czy można ulepić wiersz?

Czy można ulepić wiersz?

W tym roku nasza Noblistka skończyłaby 100 lat. 2023 został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji grupy dziecięce realizowały temat pt. ceramiczna interpretacja wiersza. Było to niezwykle wyzwanie dla dzieci i dla mnie (deklamacja), ale dyskusje, które nam towarzyszyły podczas pracy – bezcenne. Dowiedziałam się, że kot występujący w utworze niekoniecznie jest obrażony czy smutny – otóż kot może być nawet zadowolony, gdyż cała lodówka jest jego 😊.
Kliknij zdjęcie lub tytuł, aby zobaczyć więcej.

Techniki dekoracyjne - Monoprinting

Monoprinting
Monoprinting to jedna z moich ulubionych technik dekoracyjnych. Pozwala łączyć projektowanie form ceramicznych i własnych grafik, tworząc wielobarwne opowieści na glinie.
Kliknij zdjęcie lub tytuł, aby zobaczyć więcej.

Dni Otwarte w Pracowni Glina i Wałek w Wawrze

Zapraszam Dzieci i Dorosłych na Otwarte warsztaty ceramiczne w pracowni w Międzylesiu. Podczas zajęć dowiecie się, na czym polega praca ceramika, zanurzycie ręce w glinie i ulepicie swoje pierwsze dzieło.

Kids Design czyli dzieci projektują

Najczęściej słowo projekt kojarzymy z domem lub pomysłem na wykończenie wnętrza. Tak naprawdę projektuje się wszystko – począwszy od czcionek, poprzez wszelkiego rodzaju opakowania, okładki książek, meble, ubrania czy smartfony, rowery, samochody i inne urządzenia technologicznie skomplikowane. Prowadząc warsztaty ceramiczne mamy możliwość pracy z niezwykle przyjaznym, łatwym w formowaniu materiałem, który jest idealny do tworzenia wszelkich projektów.

1,2, 3... Wakacje!

Tym młodszym i tym nieco starszym Ceramiczkom, Ceramikom oraz rodzicom i przyjaciołom Gliny i Wałka życzę wakacji pełnych słońca, uśmiechu, odpoczynku od pracowitego roku szkolnego, spokoju, cen sprzed inflacji oraz błogiego lenistwa. Dziękuję za rok udanej współpracy, dzieciom gratuluję wytrwałości, kreatywności i nieoczywistych pomysłów, a Dorosłym dzielnego mierzenia się z kurinuki, przepróchą czy mocha diffusion, dystansu, przyzwoitej krzywej wypału i przynajmniej prób pracy w trybie #slow.
Grubo ponad 4 tony gliny zmieniliście się w najróżniejsze, zadziwiające, bajecznie kolorowe wyroby.
Zapraszamy do zapisów jak zwykle we wrześniu 😊.
Formularze będą dostępne tu: https://glinaiwalek.pl/zapisy.html
 
A tymczasem...
wspaniałych wakacji ☀️🚀😎 i do zobaczenia.
Na zdjęciu prace Przedszkolaków.

Nowa grupa ceramiczna czyli Глина і валик - нова група :-)

Zapraszam serdecznie Uczniów I Uczennice z Ukrainy, nowych mieszkańców naszej dzielnicy (Wawer) na bezpłatne warsztaty ceramiczne. Będzie można poznać nowych kolegów i koleżanki, spędzić twórczo czas, ulepić coś z gliny i trochę się pośmiać. Będziemy się porozumiewać po polsku, ukraińsku, angielsku, rosyjsku, a w razie czego zostają nam podstawowe narzędzia ceramików czyli ręce.