Regulaminy zajęć
Warsztaty ceramiczne
Regulamin pracowni ceramicznej Glina I Wałek
UCZESTNICTWO w warsztatach Pracowni Glina i Wałek jest jednoznaczne z akceptacją REGULAMINÓW, Standardów ochrony małoletnich (dzieci) przy prowadzeniu zajęć GLINA I WAŁEK oraz zapoznaniem się z Zasadami BHP Pracowni.
- Wszyscy Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do przestrzegania zasad BHP oraz REGULAMINU Pracowni Glina i Wałek
- Uczestnik warsztatów ma zapewnione materiały, narzędzia oraz 2 wypały i pomoc instruktorską. Istnieje możliwość przynoszenia własnych narzędzi, szkliw oraz gliny i stosowanie ich po uprzedniej akceptacji przez instruktora. Wszystkich przedmiotów, a zwłaszcza narzędzi elektrycznychj należy używać wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem.
- Uczestnik zobowiązany są wykonywać prace zgodnie ze wskazówkami instruktora (lepienie, szkliwienie oraz inne czynności czyszczenie spodów prac czy suszenie).
- Uczestnik zobowiązany jest do szczególnej uważności na prace pozostałych Ceramiczek i Ceramików.
- Każda świeżo ulepiona praca musi być podpisana.
- Uczestnik zobowiązany jest pozostawić stanowisko pracy, narzędzia oraz pędzle w takim stanie, w jakim je zastał.
- Uczestnik warsztatów nie rozpoczyna nowej pracy 10 minut przed końcem zajęć.
- Do wypału przeznaczone są prace wykonane podczas warsztatów w Pracowni Glina i Wałek. Prace wykonane poza pracownią mogą zostać wypalone za dodatkową opłatą oraz o ile instruktor pozyska pełną informację o parametrach gliny, z której wykonano dany przedmiot.
- Prace nieodebrane po 60 dniach od ukończenia przechodzą na własność pracowni.
- Instruktor ma prawo odmówić przyjęcia pracy do wypału, jeśli w jego ocenie, nie jest ona właściwie przygotowana lub może spowodować uszkodzenie innych wypalanych prac lub pieca.
- Uczestnik zajęć ponosi odpowiedzialność za szkody będące następstwem niezastosowania się do Regulaminu pracowni lub Zasad BHP (pkt 1).
- Pracownia nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia prac powstałe w trakcie wypału.
- Pracownia nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody na osobie lub jakiekolwiek konsekwencje zdrowotne będące następstwem niezastosowania się do Regulaminu Pracowni, Zasad BHP oraz wynikające z indywidualnego stanu zdrowia osób korzystających z Pracowni.
- Uczestnictwo w warsztatach jest jednocześnie zgodą na nieodpłatną publikację zdjęć prac w celach informacyjno - promocyjnych.
- Odpłatność za zajęcia należy regulować według obowiązującej umowy, a w przypadku karnetów i warsztatów jednorazowych należy jej dokonywać z góry na wskazane konto.
- Koszt zajęć – według cennika publikowanego na stronie www.glinaiwalek.pl w zakładce „Cennik” Karnety obowiązują na 4 zajęcia do wykorzystania w 5 tygodni.
- Uczestnik zobowiązuje się ukończyć swoją pracę w czasie do tego przeznaczonym lub kończyć ją na kolejnych zajęciach.
- Przedmioty powyżej 25 centymetrów wysokości oraz średnicy 25 cm wypalane są za dodatkową opłatą: 1 szt. = 50 zł.
- Prace wypalane powtórnie – koszt 20 zł/kg.
- Uczestnik ponosi koszty czyszczenia półki, dystansów wynikające z nie zastosowania się do Zasad BHP Pracowni Gina i Wałek - 35 zł.
- Koszty zalania szkliwem pieca lub zniszczenia półek ponosi Uczestnik według uprzedniej wyceny przygotowanej przez fachowca.
Standardy ochrony małoletnich (dzieci) przy prowadzeniu zajęć GLINA I WAŁEK
I. Jeśli dzieci czują się krzywdzone, powinny to zgłosić dorosłym:
a) jeśli czują się krzywdzone przez inne dzieci, powinny zgłosić to: instruktorowi lub rodzicom (opiekunom) lub dyrektorowi placówki
b) jeśli czują się krzywdzone przez jakąkolwiek osobę dorosłą, powinny zgłosić to: rodzicom (opiekunom) lub instruktorowi lub dyrektorowi placówki
c) jeśli czują się krzywdzone przez rodziców (opiekunów), powinny zgłosić to: instruktorowi lub dyrektorowi placówki
d) jeśli czują się krzywdzone przez inne osoby spoza personelu placówki, powinny zgłosić to: rodzicom (opiekunom) lub instruktorowi lub dyrektorowi placówki.
II. Dorośli nie mają prawa Cię krzywdzić:
1. Instruktorzy, mają obowiązek dobrze traktować dzieci i nie mają prawa ich krzywdzić, w tym mają obowiązek:
a) traktowania dzieci z szacunkiem i cierpliwością, uwzględniania ich potrzeb, doceniania i szanowania ich wkładu w zajęcia
b) brania pod uwagę oczekiwań dzieci i informowania ich o dotyczących ich decyzjach
c) wysłuchania dzieci, które czują się źle w jakiejś sytuacji, wobec konkretnego zachowania czy słów, oraz udzielania dzieciom pomocy
d) szanowania prawa dzieci do prywatności
e) w przypadku konieczności odstąpienia od zasady poufności dla dobra dziecka – niezwłocznego wyjaśnienia mu przyczyn takiego działania
2. Dorośli, w tym instruktorzy, nie mają prawa dotykać dzieci, jeśli dzieci tego nie chcą. Dzieci nie powinny czuć się krzywdzone. Nie można dotykać dzieci w sposób nieprzyzwoity lub niestosowny.
III. Osoby dorosłe nie mają prawa: a) stosować wobec dzieci przemocy, w tym bić dzieci, szturchać, popychać, a także zawstydzać, upokarzać, lekceważyć i obrażać dzieci
b) krzyczeć na dzieci (chyba, że jest to konieczne dla ich bezpieczeństwa)
c) ujawniać informacji dotyczących dzieci wobec osób nieuprawnionych
d) dotykać dzieci w sposób nieprzyzwoity lub niestosowny
e) angażować się w takie aktywności jak łaskotanie, udawane walki z dziećmi czy brutalne zabawy fizyczne
f) zachowywać się w obecności dzieci w sposób niestosowny, w tym używać wulgarnych słów, gestów i żartów, czynić obraźliwych uwag, wykorzystywać relacje władzy lub przewagi fizycznej (zastraszanie, przymuszanie, groźby)
g) nawiązywać z dziećmi niestosownych lub nieprzyzwoitych relacji (obejmuje to także niestosowne lub nieprzyzwoite komentarze, żarty, gesty oraz udostępnianie dzieciom treści o takim charakterze)
h) proponować dzieciom alkoholu, wyrobów tytoniowych lub nielegalnych substancji, jak również używać ich w obecności dzieci.
IV. Instruktorzy nie mają prawa faworyzować dzieci.
V. Dzieci powinny znać zasady bezpieczeństwa i się do nich dostosować. Powinny traktować inne dzieci oraz personel, w tym instruktorów, i rodziców (opiekunów) z szacunkiem.
VI. Dzieci nie mają prawa:
a) stosowania wobec innych dzieci przemocy, w tym bicia, szturchania, popychania
b) zawstydzania, upokarzania, lekceważenia i obrażania innych dzieci
c) naruszania prawa innych dzieci do prywatności
d) niestosownego lub nieprzyzwoitego zachowywania się wobec innych dzieci, w tym używania wulgarnych słów, gestów i żartów, czynienia obraźliwych uwag
e) zastraszania, przymuszania i grożenia innym dzieciom
f) nawiązywania niestosownych lub nieprzyzwoitych relacji z innymi dziećmi, oraz używania niestosownych lub nieprzyzwoitych komentarzy, żartów, gestów i udostępniania innym dzieciom treści o takim charakterze.
VII. Korzystanie z Internetu i bezpieczeństwo: Podczas zajęć Glina i Wałek telefony i smartfony są wyciszone i schowane do torby. Chyba, że instruktor zdecyduje inaczej, ponieważ niektóre zajęcia wymagają zaprezentowania przykładów prac ceramicznych. a) Uczniom nie wolno robić zdjęć innym dzieciom, ani udostępniać ich w Internecie.
b) Instruktor może robić zdjęcia innym dzieciom (jedynie za pisemną zgodą rodzica o rozpowszechnianiu wizerunku dziecka) podczas zajęć i udostępniać na mediach społecznościowych oraz stronie internetowej Glina i Wałek. Zdjęcia wykonane przez nauczyciela muszą być wykonane z zachowaniem szacunku i godności dziecka, aby nie uchwyciły momentów mogących narazić małoletniego na ośmieszenie lub dyskomfort.
c) Rodzic (opiekun) ma obowiązek informowania dziecka o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci niepełnosprawne oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mają prawo do uwzględniania ich szczególnych potrzeb i powinny być traktowane ze szczególną troską, wyrozumiałością i cierpliwością.
ALE Pracownia Agnieszka Leonczuk 15.08.2024 r.
Placówki oświatowe
Regulamin warsztatów ceramicznych Glina I Wałek w związku z COVID-19.
- Zgodnie w wymogami szkolnymi rodzic zobowiązany jest do poinformowania w formie pisemnej wychowawcy lub opiekunów ze świetlicy szkolnej o upoważnieniu instruktorki do odbioru i uczestnictwa dziecka w zajęciach ceramicznych.
- W zajęciach uczestniczą tylko i wyłącznie dzieci zdrowe:
a. bez objawów wskazujących na infekcję dróg oddechowych
b. których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych
c. nie ma możliwości przyprowadzania na zajęcia dzieci nie będących uczniami danej szkoły. - Maseczki – prowadzący zobowiązuje się do pracy w masce.
a. dzieci na zajęciach w szkołach przebywają również w maskach (o ile taki obowiązek jest wprowadzony w danej placówce)
b. zajęcia w pracowni - w związku z COVID-19 obowiązują maseczki - Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 12 os.
- Dzieci uczęszczające na warsztaty ze świetlicy będą odprowadzane tylko i wyłącznie do świetlicy. Wyjątek stanowią dzieci ze zgodą na samodzielny powrót.
- Narzędzia ceramiczne są dezynfekowane każdorazowo przez zajęciami.
- W trakcie trwania pandemii dzieci przynoszą na zajęcia własne fartuszki lub przychodzą w ubraniach, które mogą pobrudzić.
- Wszystkie powyższe regulacje obowiązują do odwołania.
Zasady funkcjonowania warsztatów Glina i Wałek zależne są od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i mogą być na bieżąco dostosowywane do warunków epidemicznych.
Pracownia Glina i Wałek zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.