Aktualności

Sezon grzewczy 2022

Wystarczy kliknąć grafikę, aby zorientować się, co Was czeka na kolejnych warsztatach. W sezonie zimowym wyruszymy na poszukiwania najciekawszych kaktusów czyli czeka nas podróż na Wyspy Kanaryjskie, Będziemy tworzyć złote myśli lub stare suchary - transfer na glinie, poszukamy dziur w całym oraz stworzymy naczynia wypalane potem na wysoką temperaturę. Trzymajcie kciuki, aby nic nie pokrzyżowało nam planów :-).

Idą Święta, idą Święta...

Siły, zdrowia, zwolnienia, odpoczynku, małych przyjemności, zapachu lasu, wytchnienia, skrzypiącego śniegu pod nartami, spacerów po nieodkrytych szlakach, uśmiechu, miłości, spotkań z najbliższymi, nieustannej radości z pasji do tworzenia życzy


Pracownia Glina i Wałek

Dlaczego warto lepić z gliny?

Udział w zajęciach artystycznych w dzieciństwie prowadzi do innowacji w wieku dorosłym. Ceramika nadaje  się idealnie do szukania nietypowych rozwiązań. Na warsztatach jabłko bywa niebieskie, a słoń może mieć 3 trąby, na dokładkę schowane w podręcznej walizce, projekt domu może przeczyć zasadom grawitacji, a naczynia niekoniecznie muszą być projektem skrojonym dla naszej cywilizacji. Celem warsztatów ceramicznych dla dzieci nie jest ulepienie dzieła doskonałego, ale sam proces kreacji. Nawet jeśli w przyszłości Ci młodzi Ceramicy i Ceramiczki będą się zajmowali zupełnie innymi rzeczami niż glina, to kreatywność, którą w sobie rozwiną w młodości, będzie im uławiać szukanie nowych, nieszablonowych ścieżek i rozwiązań w dowolnym zawodzie.

Mocha Diffusion Glina i Wałek

Mocha Diffusion

Mocha Diffusion to praktykowana od 200 lat, niezwykła, nie do końca przewidywalna, ale bardzo efektowna technika dekorowania gliny. Wzory Mocha tworzą charakterystyczne dendrytyczne kształty przypominające drzewa, neurony czy fale. Ostatnio mogą również kojarzyć się z pewnym pandemicznym wirusem.